Český nano respirátor FFP2 FISH TYP NR, černá/tmavě šedá kostky vzor 203 velikost univerzální M/L 1 ks

34,00  s DPH

Skladem 1 balení

Český zdravotnický respirátor FFP2, řada PFHM931 fish typ respirátor s nanomembránou filtrační účinnost 99 %, vel. univerzální M/L, opakovaně použitelný respirátor, certifikát CE a EN 149:2001+A1:2009. Splňuje nejpřísnější požadavky mikrobiální čistoty, splňuje zdravotní nezávadnost, nedráždí pokožku, není cytotoxický, nemá senzibilizační potenciál (chemické látky, které způsobují alergickou reakci po styku s kůží, se nazývají látky senzibilizující kůži).

Kvalitní český respirátor Balerina - certifikován jako zdravotnický respirátor

Český výrobce skloubil dohromady výborný záchyt a přesto dobrou prodyšnost.

Jde o certifikovaný zdravotnický respirátor, zdravotnický prostředek. Balerina splňuje ty nejpřísnější podmínky: mikrobiální čistotu, zdravotní nezávadnost, nedráždí pokožku, není cytotoxický, nemá senzibilizační potenciál. Filtrační vrstva nanomembránové respirační řady je na českém trhu unikátní. Jedná se o nanomembránu, která má excelentní filtrační účinnost 99%. Současně veškeré nanomembránové produkty Balerina vynikají dobrou prodyšností, příjemností na obličeji a zaručují tak spolu s dalšími použitými materiály maximální uživatelský komfort, ochranu a pohodlí. Zásadní nespornou výhodou je možnost jejich opakovaného použití, která uživateli umožní docílit výraznou finanční úsporu a je důležitým krokem k ekologičtějšímu způsobu ochrany a snížení množství odpadu.

Hlavní výhody respirátoru FFP2 Balerina FISH TYP

 • vynikající záchyt 99%, maximální ochrana
 • český výrobek od českého výrobce Balerina-Czech s.r.o.
 • certifikován jako zdravotnický respirátor
 • zdravotně nezávadný respirátor
 • splňuje mikrobiální čistotu
 • hygienicky zabalený
 • unikátní nelámavá nanomembrána
 • dobře prodyšný
 • anatomický tvar
 • tvarovatelná nosní výztuha - skvěle drží na obličeji
 • kompletní evropská certifikace EN 149:2001+A1:2009
 • certifikát kvality CE
 • test na filtrační účinnost pro záchyt částic velikosti SARS-CoV-2 s výsledkem 99%
 • možnost opakovaného použití
 • není cytotoxický
 • nedráždí pokožku
 • nezpůsobuje alergické reakce

Filtrační účinnost respirátoru splňuje nadmíru normu třídy FFP2

Filtrační účinnost norma třídy FFP2 udává min 94%, respirátor Balerina PFHM931 má filtrační účinnost dle testů 99,8 %.

Respirátor zachytí 99% nanočástic velikosti 120 nanometrů = 0,12 µm (mikrometrů) velikost viru Sars-CoV-2 se pohybuje okolo 80 a 150 nanometrů = 0,08 µm - 0,15 µm. Viry 98%, bakterie 99%. Respirátor s nanomembránou, která má prověřenou nelámavost. Použité materiály pro výrobu respirátoru jsou nejvyšší kvality, velice pohodlné pro každodenní nošení a zdravotně nezávadné.

Dechové odpory respirátoru mají nízké hodnoty

Vdechovací odpor při chůzi norma třídy FFP2 udává max. 70 Pa, respirátor Balerina PFHM931 má vdechovací odpor 47 Pa.
Vdechovací odpor při běhu norma třídy FFP2 udává max. 240 Pa, respirátor Balerina PFHM931 má vdechovací odpor 154 Pa.
Vydechovací odpor norma FFP2 udává max 300 Pa, respirátor Balerina PFHM931 má vydechovací odpor 262 Pa.

Velikost respirátoru

M/L univerzální

Opakované použití respirátoru

Dnes stále neexistuje certifikace pro opakované použití respirátorů. Existuje jen certifikace dle normy EN149 a ta testuje pouze jednorázové použití. Tato norma byla vytvořena ještě v době, kdy se respirátory používaly hlavně v průmyslových provozech. Respirátor dle normy musí nést označení NR, tedy jednorázový.

Výrobce respirátorů Balerina provedl speciální testování v laboratoři na Technické Univerzitě v Liberci, na filtrační schopnost materiálu jak se chová při opakovaném použití. Výsledek je 5 bezpečných opakovaných použití, (40 hodin kumulovaně), bez snížení účinnosti filtrace.

Respirátory lze dezinfikovat, nechat odležet/střídat nebo také použít UV-C box, tímto způsobem byly mezi jednotlivými použitími také ošetřeny nanorespirátory testované na opakované použití na TUL. Důležité je myslet i na to, že nositel si může namnožit v respirátoru vlastní patogeny. Při manipulaci s již nošeným a ještě neošetřeným respirátorem je třeba dbát opatrnosti a poté si ruce vydezinfikovat.

Respirátory Balerina s nanomembránou mají špičkový záchyt a jejich předností je, že nevlhnou, díky tomu filtrují stabilně, dokud trvá jejich struktura oproti respirátorům z meltblownu, u kterých se zvlhčením (vydechováním) ochranný účinek snižuje a měly by se měnit každé  3 - 4 hodiny. Pokud tedy s nanorespirátory Balerina zacházíte šetrně a struktura filtru není poškozena, tak není snížena ani jejich filtrační kapacita. Respirátory Balerina navíc mají speciálně vyvinutou nanomembránu, která se neláme.

Certifikace PFHM931 - zdravotnický respirátor FFP2 Balerina
Prohlášení o shodě respirátoru FFP2
FFP2 respirátor EU certifikát EN 149:2001+A1:2009

Další informace

Hmotnost 0.011 kg
Rozměry

M/L univerzální

Výrobce

Balerina

Značka

Balerina

Výroba

Výroba v České republice – českou firmou Balerina-Czech, s.r.o.

Productname zbozi

Balerina-Czech, s.r.o. PFHM931 FISH TYPE zdravotnický nano respirátor FFP2 vzor 203 ​1 ks M/L

EAN

8594205374193

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Český nano respirátor FFP2 FISH TYP NR, černá/tmavě šedá kostky vzor 203 velikost univerzální M/L 1 ks“