Respirátor FFP2 dětský vzor 238 modrý, srdíčka, Balerina NR velikost S

34,00  s DPH

Skladem 2 balení

Respirátor FFP2 české výroby, velikost S (velikost respirátoru padne dobře dětem, zákazníci respirátor kupují pro děti ve věku 4-8 let), respirátor s nanomembránou, záchyt 99,6 %, opakovaně použitelný, certifikát CE a EN 149:2001+A1:2009. Zdravotnický respirátor, hygienicky zabalený, splňuje mikrobiální čistotu, zdravotní nezávadnost, nedráždí pokožku, nemá senzibilizační potenciál.

Respirátor FFP2 velikost S

Nanorespirátory značky Balerina typ PFHM731 obsahují unikátní nanomembránu, díky které mají vysokou míru filtrace 99% na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2 velikosti 120 nanometrů.

Nanomembrána respirátorů má špičkovou filtrační účinnost, neláme se a je na českém trhu unikátní. Výrobky Balerina vynikají dobrou prodyšností a zaručují tak spolu s dalšími použitými materiály maximální uživatelský komfort, ochranu a pohodlí. Výhodou respirátorů je možnost jejich opakovaného použití, která šetří finance a je ekologičtější.

Výhody respirátoru:

 • je otestovaným a registrovaným zdravotnickým prostředkem
 • zdravotně nezávadný a velice příjemný materiál
 • nano respirátor nevlhne a nesnižuje se jeho ochrana během používání
 • dobře prodyšný
 • anatomický tvar
 • vykrojen, aby nezasahoval do očí
 • nelámavá nanomembrána
 • tvarovatelná kovová nosní výztuha - skvěle drží na obličeji
 • úplná evropská certifikace EN 149:2001+A1:2009
 • certifikát CE
 • český výrobek od českého výrobce
 • testován na filtrační účinnost pro záchyt částic velikosti SARS-CoV-2 > 99%
 • respirátor lze opakovaně použít

 

Porovnání filtrační účinnosti

Podívejte jaké hodnoty udává norma FFP2 a naměřené hodnoty respirátoru Balerina PFHM731

Filtrační účinnost norma třídy FFP2 udává min 94% - respirátor FFP2 Balerina PFHM731 má filtrační účinnost 99,6%.
Vdechovací odpor při chůzi norma třídy FFP2 udává max. 70 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor 40,2 Pa.
Vdechovací odpor při běhu norma třídy FFP2 udává max. 240 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor 116,5 Pa.
Vydechovací odpor norma FFP2 udává max 300 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vydechovací odpor 176,7 Pa.

Tvar i velikost respirátoru je přizpůsobena, aby padl dobře na menší obličeje

Velikost respirátoru S padne většině dětí ve věku 4 - 8 let. Orientační rozměry respirátoru z vnitřní strany jsou 7,5 cm od nosního klipu k začátku gumiček a 11,5 cm od nosního klipu ke konci respirátoru.

Opakované použití respirátorů

Respirátory s nanomembránou Balerina filtrují stabilně, nesnižuje se jejich účinek a to dokud trvá jejich struktura. Pokud tedy s nanorespirátory zacházíte šetrně a struktura filtru není poškozena, tak není snížena ani jejich filtrační kapacita.

Nanomembrána v respirátorech Balerina filtruje díky své vnitřní struktuře neustále, nevlhne dýcháním, ochrana tedy neklesá a má perfektní záchyt nanočástic. Naproti tomu, meltblownové respirátory filtrují na základě elektrostatického náboje, který klesá již po 40ti minutách od zvlhčení (nošení respirátoru a dýchání v nich). Proto je třeba respirátory z meltblownu měnit každé 3-4 hodiny a respirátory Balerina při běžném používání můžete nosit 8 - 10 hodin opakovaně. Pokud v respirátoru plánujete konat náročné aktivity jako sport, doručujeme respirátor vyměnit zhruba po 2 - 3 hodinách. Pokud budete nosit respirátor v prostředí plném bakterií a virů, jako jsou například nemocnická zařízení, je opět dobré snížit dobu nošení respirátoru.

V dnešní době stále neexistuje certifikace pro opakované použití respirátorů, proto musí být označeny NR jako jednorázové. V oblasti respirátorů FFP2 existuje pouze certifikace dle normy EN149 a ta testuje jen jednorázové použití. Tato norma byla vytvořena ještě v době, kdy se respirátory používaly hlavně v průmyslových provozech a nikdo neřešil COVID-19.

Výrobce musí své výrobky nechat certifikovat dle normy EN149 a poté může provést zvláštní testování v jiných laboratořích, kde otestují, zda filtrační schopnost materiálu klesá při opakovaném použití.

Nanorespirátory Balerina byly certifikovány dle normy EN149, dále byly otestovány na Technické Univerzitě v Liberci na 5 bezpečných opakovaných použití bez snížení účinnost filtrace 99,6% záchyt částic dle normy pro respirátory (norma EN149). Proto nyní v pandemii při nedostatku ochranných pomůcek, lze deklarovat možnost 5 opakovaných použití. Filtrační účinnost na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2 klesla až po 5ti opakovaných použitích o cca 1,5 % tedy na cca 97,5%.

Respirátory lze dezinfikovat, střídat nebo také použít UV-C box (tímto způsobem byly mezi jednotlivými použitími také ošetřeny nanorespirátory testované na opakované použití na TUL). Myslete, ale hlavně na to, že pokud nebudete respirátory dostatečně měnit, tak si může namnožit v respirátoru bakterie, které mohou způsobit zdravotní problémy. Při manipulaci s již nošeným a ještě neošetřeným respirátorem je třeba dbát opatrnosti a poté si ruce vydezinfikovat.

Jak je to s dětskými respirátory?

V EU je zakázána práce dětí, respirátory jsou pracovním ochranným prostředkem, neexistuje tedy stále žádná speciální norma, kdy by se prováděly testy na dětských obličejích, respirátory jsou plně certifikovány jako dospělácké. Respirátory ve velikosti S můžeme pouze doporučit pro děti ve věku 4 - 8 let.

Prohlášení o shodě
EU certifikát EN 149:2001+A1:2009
Zdravotnický respirátor Balerina PFHM731

 

Další informace

Hmotnost 0.006 kg
Rozměry

S pro děti ve věku 4-8 let, vnitřní rozměr 7,5 cm od nosního klipu k začátku gumiček, 11,5 cm od nosního klipu ke konci spodní části respirátoru (zobrazení najdete na obrázcích ve fotogalerii produktu)

Popis

Dětský nano respirátor FFP2, opakovaně použitelný, český výrobek, velikost S pro děti 4-8 let

Výrobce

Balerina

Výroba

Výroba v České republice – českou firmou Balerina-Czech, s.r.o.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Respirátor FFP2 dětský vzor 238 modrý, srdíčka, Balerina NR velikost S“