Zdravotnický nano respirátor FFP2 Balerina NR modrý vzor 48 velikost univerzální M/L 1 ks

34,00  s DPH

Skladem 1 balení

Zdravotnický respirátor FFP2 české výroby, řada PFHM731 respirátor s nanomembránou filtrační účinnost 99,6 %, vel. univerzální M/L, 5x opakovaně použitelný respirátor, certifikát CE a EN 149:2001+A1:2009.

Zdravotnický nano respirátor FFP2 Balerina PFHM731

respirátor FFP2 obsahuje unikátní nelámavou nanomembránu, díky které má vysokou míru filtrace 99% a to i na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2

Výhody respirátoru FFP2:

 • registrovaný zdravotnický prostředek
 • extra prodyšný
 • anatomický tvar
 • tvarovatelná nosní výztuha, aby výborně seděl na obličeji
 • splňuje normu EN 149:2001+A1:2009
 • certifikát kvality CE
 • test na odolnost proti kapénkám
 • test bakteriální filtrační účinnosti
 • test prodyšnosti
 • testy mikrobiální čistoty
 • test cytotoxicity
 • testy kožní dráždivosti
 • testy kožní senzibilizace

Filtrační účinnost respirátoru FFP2 a vdechovací a vydechovací odpor

Filtrační účinnost norma třídy FFP2 udává min 94%, respirátor Balerina PFHM731 má filtrační účinnost daleko vyšší a to 99,6%.
Vdechovací odpor při chůzi norma třídy FFP2 udává max. 70 Pa, respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor nižší 40,2 Pa.
Vdechovací odpor při běhu norma třídy FFP2 udává max. 240 Pa, respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor nižší 116,5 Pa.
Vydechovací odpor norma FFP2 udává max. 300 Pa, respirátor Balerina PFHM731 má vydechovací odpor nižší 176,7 Pa.

Respirátor Balerina FFP2 filtrační účinnost 99%

Respirátor Balerina FFP2 zachytí 99% nanočástic velikosti 120 nanometrů. Filtrační vrstva nanomembrány respirátorů Balerina je na našem trhu jedinečná, jedná se o nanomembránu, která má zcela jedinečně vysokou filtrační účinnost. Respirátory Balerina vynikají vysokou prodyšností a zaručují tak spolu s dalšími použitými materiály maximální uživatelský komfort, vysokou ochranu a pohodlné nošení po celý den.

Výhodou respirátorů Balerina je možnost jejich opakovaného použití a šetření financí i přírody z hlediska snížení množství odpadu. Výrobce navíc balí respirátory do ekologicky rozložitelných obalů.

Opakovaně použitelný respirátor

Respirátory lze dezinfikovat, střídat nebo také použít UV-C box.

Nanomembrána filtruje díky své vnitřní struktuře a dokáže tak výborně zachytit nanočástice. Naproti tomu, meltblownové respirátory filtrují díky elektrostatickému náboji meltblown textilie a jejich struktura není pro záchyt nanočástic tolik efektivní. Elektrostatický náboj meltblown filtru klesá již po 40ti minutách od zvlhčení meltblown textilie vydechovaným vzduchem. Proto je třeba respirátory z meltblownu měnit každé 3-4 hodiny.

Naopak respirátory z nanomembrány či nanovláken filtrují stále a ve stejné kvalitě, mají stabilní filtrační účinnost po celý den, v podstatě fungují dokud je mechanicky nezničíte, (dokud trvá jejich struktura). Pokud tedy s nanorespirátory zacházíte šetrně a struktura filtru není poškozena, tak se nesnižuje ani jejich míra filtrace.

V současné době neexistuje certifikace pro opakované použití v tomto ohledu. V oblasti respirátorů FFP2 existuje jen certifikace dle normy EN149 a ta testuje jen jednorázové použití. Tato norma byla vytvořena ještě v době, kdy se respirátory používaly hlavně v průmyslových provozech.

Výrobce tak musí ocertifikovat svůj produkt dle normy EN149 a pak může provést zvláštní testování v jiných laboratořích, kde otestují, zda filtrační schopnost materiálu klesá při opakovaném použití.

Nanorespirátory Balerina byly ocertifikovány dle normy EN149, dále byly otestovány na Technické Univerzitě v Liberci na 5 bezpečných opakovaných použití bez snížení účinnost filtrace 99,6% záchyt částic dle normy pro respirátory (norma EN149). Proto nyní v pandemii při nedostatku ochranných pomůcek, výrobce může deklarovat možnost 5 opakovaných použití. Filtrační účinnost na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2 klesla až po 5ti opakovaných použitích o cca 1,5 % tedy na cca 97,5%.

Důležité je myslet i na to, že nositel si může namnožit v respirátoru vlastní patogeny. Při manipulaci s již nošeným a ještě neošetřeným respirátorem je třeba dbát opatrnosti a poté si ruce vydezinfikovat.

Prohlášení o shodě
EU certifikát EN 149:2001+A1:2009

Další informace

Hmotnost 0.008 kg
Rozměry

M/L univerzální

Popis

Zdravotnický nano respirátor FFP2 Balerina se záchytem 99%, opakovaně použitelný, český výrobek, velikost univerzální M/L

Výrobce

Balerina

Značka

Balerina

Výroba

Výroba v České republice – českou firmou Balerina-Czech, s.r.o.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zdravotnický nano respirátor FFP2 Balerina NR modrý vzor 48 velikost univerzální M/L 1 ks“