ViVaDiag PRO SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 25 ks – 2 jakost (zmačkaný/roztrhlý obal)

VivaChek Biotech Hangzhou ViVaDiag SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 25 ks – balení obsahuje 25 ks testů.

350,00  s DPH

Katalogové číslo: ANTIG-TEST-VIVADIAG-25 Kategorie: Štítky: , ,

2 Jakost – Pomačkaná nebo roztrhlá krabička!! Jinak je obsah balení neporušen. Spotřeba do 12/2023

Rychlý schválený samotest na Covid-19, snadné odebrání vzorku pouze z okraje nosní dírky, VivaDiag Rapid Test se senzitivitou 95,04 %, rychlý výsledek testu za 15 minut. Snadno rozdělitelný test pro firmy zvlášť na 25 ks.

VivaDiag SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 25ks
Rychlý test Wellion SARS-CoV-2 Ag je určen pro rychlou kvalitativní detekci nukleokapsidového bílkovinného antigenu SARS-CoV-2 ve vzorku získaného stěrem z lidské nosní sliznice, orofaryngu nebo nasofaryngu.

  • Rychlý schválený samotest na Covid-19
  • Snadné odebrání vzorku pouze z okraje nosní dírky
  • VivaDiag Rapid Test se senzitivitou 95,04 %
  • Doporučený je stěr z nosní sliznice, zvolit můžete stěr z orofaryngu či nasofaryngu
  • Výsledek testu zjistíte za 15 minut
  • Na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR je možné použití testu VivaDiag Rapid laickou osobou

Specifikace:
Princip testu: Chromatografická imunoesej
Typ vzorku: Stěry z nosní sliznice, orofaryngu, nasofaryngu
Velikost vzorku: 60 mcl
Testovací doba: 15 minut
Okolní teplota: 15-30°C
Skladovací teplota: 2-30°C
Trvanlivost, skladovací doba: 24 měsíců
Specificita: 100%
Senzitivita: 95,04%
Klinická přesnost: 98,91%

Obsah jednoho ks balení: 25 testovacích sad, 25 extrakčních tub - každá již s roztokem (odpadá tak rozkapávání), 25 pufrů, 25 sterilních tamponů, 1 stojan na tuby, 1 příbalová informace

Interpretace výsledků testu
1. Pozitivní výsledek: Objeví se jak linie kontroly kvality C, tak detekční linie T.
2. Negativní výsledek: Objeví se pouze linie kontroly kvality C, neobjeví se žádná detekční linie.
3. Falešný (nesprávný) výsledek: Nezobrazí se řádek kontroly kvality C, což značí falešnost (nesprávnost) výsledku, a to bez ohledu na to, zda se zobrazí či nezobrazí detekční linie. Odeberte nový vzorek a proveďte nové testování s novou testovací soupravou.
Dávkování a způsob užití
Odběr vzorku a zacházení s ním

1. Odběr vzorku
Stěr z nosní sliznice (doporučený)
Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jak jen lze. Vsuňte sterilní tampon do nosní dírky. Špička tamponu by měla být zasunuta do hloubky 2,5 cm od okraje nosu. Poté na sliznice tamponem pětkrát pootočte, aby byla jistota, že získáte dostatečné množství nosního hlenu a buněk. Celý proces opakujte ještě jednou v druhé nosní dírce (s užitím téhož tamponu), přičemž dbejte na to, abyste odebrali adekvátní vzorek z obou nosních dutin.
Stěr z orofaryngu (volitelný)
Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jaké jen lze. K odběru vzorku vsuňte sterilní tampon do té oblasti krku, kde se nachází největší množství sekretu v červeně zbarvené oblasti a na tonsilách. Proveďte opatrně stěry z obou mandlí a hrdla, přičemž dbejte na to, abyste se nedotýkali jazyka.
Stěr z nasofaryngu (volitelný)
Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jaké jen lze. K odběru vzorku vsuňte sterilní tampon do nosní dírky v místech, kde vizuální inspekcí zaznamenáte největší množství sekretu. Přidržte tampon co nejblíže dolní části septa a jemně jej přitlačte do posteriorního nasofaryngu. Poté tamponem pětkrát otočte a vyjměte jej.

2. Zacházení se vzorkem
Čerstvě odebrané vzorky by měly být podrobeny testu tak brzy, jak je jen možné. Zásadní důležitost mají správný odběr vzorků a správně provedené přípravné práce.

Testovací procedura
Před provedením vlastního testu umožněte ekvilibraci testovacího zařízení a pufru na teplotu v rozmezí 15 - 30 °C.
1. Držte zatavený sáček ve vertikální poloze a umožněte, aby veškerý extrakční roztok přetekl do baňky. Poté odlomte hrot a vymačkejte veškerý extrakční roztok z baňky do extrakční tuby.
2. Odeberte vzorek podle instrukcí pro odběr vzorku.
Vložte tampon s odebraným vzorkem do extrakční tuby naplněné extrakčním roztokem. Pětkrát otočte tamponem, přičemž jeho hrot tiskněte proti dnu a stěnám extrakční tuby. Nakonec tampon opět vytáhněte, přičemž z něj stiskem stěn extrakční tuby vymačkejte zbytky tekutiny, Snažte se vymačkat tolik tekutiny, kolik je jen možné. S použitým tamponem zacházejte jako s materiálem představujícím biologické riziko.
4. Nasaďte hrot extrakční tuby.
5. Vyjměte testovací zařízení ze zataveného plastového sáčku a položte je na čistou a rovnou plochu.
6. Aplikujte 3 kapky (cca 60). Během aplikace zabraňte tvorbě bublin.
7. Po uplynutí 15 minut odečtěte výsledek testu. Neodečítejte výsledek později než po uplynutí 20 minut.
Upozornění
Antigenní rychlotest je schválen dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jako vhodný k sebetestování. Na testy se vztahuje příspěvek zdravotní pojišťovny na testování zaměstnanců a to ve výši 60 Kč za test.

Datum spotřeby: 12.2023

Dokumenty k nahlédnutí:

Seznam antigenních testů s udělenou výjimkou od MZ ČR

Vyjádření MZČR - kdo může distribuovat a prodávat antigenní testy

Ministerstvo zdravotnictví České republiky uvádí, že výjimky podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. se týkají uvedení na trh České republiky (tedy prvního dodání na území ČR).
Následnou distribuci a prodej schválených antigenních testů od schválených žadatelů mohou v rámci České republiky provádět i distributoři antigenních testů, kteří nejsou uvedeni v seznamu výjimek. Zaměstnavatelé tak mohou nakupovat testy od jakéhokoliv distributora, pokud test byl uveden na trh žadatelem v seznamu uvedeným a následně žádat o příspěvek příslušnou zdravotní pojišťovnu. Takto distribuovaný antigenní test bude pojišťovnou proplacen.

Příklad:
V seznamu schválených výjimek je uvedena společnost ABC s.r.o., která má schválený antigenní test AGTESTCOVID. Společnost (distributor) DEF s.r.o., která není ve výše uvedeném seznamu, nakoupí antigenní testy AGTESTCOVID od společnosti ABC s.r.o. Následně tyto testy prodá koncové společnosti GHI s.r.o. na testování svých zaměstnanců. Na takto dodané antigenní testy si může společnost GHI s.r.o. požádat o příspěvek zdravotní pojišťovnu.

Vyjádření MZČR zde.

Další informace

Hmotnost 0.322 kg
Schválen MZ ČR

Antigenní rychlotest je schválen dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jako vhodný k sebetestování. Na testy se vztahuje příspěvek zdravotní pojišťovny na testování zaměstnanců a to ve výši 60 Kč za test.

Způsob odběru

Z nosu

Popis

Rychlý test Wellion SARS-CoV-2 Ag je určen pro rychlou kvalitativní detekci nukleokapsidového bílkovinného antigenu SARS-CoV-2 ve vzorku získaného stěrem z lidské nosní sliznice, orofaryngu nebo nasofaryngu.

Výrobce

ViVaChek Biotech (Hangzhou) Co., Ltd.

Značka

VivaDiag

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „ViVaDiag PRO SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 25 ks – 2 jakost (zmačkaný/roztrhlý obal)“